Czym czyścić marmur?

Marmur to popularny materiał wykończeniowy, którego naturalnym pięknem coraz częściej cieszymy się w naszych mieszkaniach i domach. Jednak, aby powierzchnie wykonane z marmuru na długo zachowały estetyczny i piękny wygląd należy o nie odpowiednio dbać. Jednym z czynników przyczyniających się do przedwczesnej degradacji powierzchni marmurowych jest nieprawidłowa pielęgnacja oraz stosowanie zbyt silnych detergentów. Czym w takim razie czyścić marmur, aby skutecznie usunąć z jego powierzchni zanieczyszczenia, jednocześnie nie narażając jej na uszkodzenia?

Marmur jest materiałem charakteryzującym się stosunkowo dużą porowatością, w efekcie czego łatwo ulega zabrudzeniom. Aby temu zapobiec warto regularnie przemywać powierzchnie marmurowe ciepłą wodą, ewentualnie ciepłą wodą z lekkim detergentem (standardowy płyn do naczyń to środek, który sprawdzi się w tym przypadku najlepiej). Należy również pamiętać o tym, żeby plamy i tłuszcz usuwać z blatów marmurowych od razu. Jeśli tego nie zrobimy na powierzchni kamienia zaczną powstawać nieefektywne i uporczywe plamy. Po umyciu powierzchnie marmurowe należy wytrzeć do sucha. Tak czyszczony i pielęgnowany marmur z pewnością zachowa estetyczny wygląd na długi czas.

Czym czyścić uporczywe zabrudzenia?

Płyn do naczyń może nie poradzić sobie ze szczególnie uporczywymi zanieczyszczeniami. Co zrobić w takiej sytuacji? Zdecydowanie odradzamy sięganie po środki czyszczące o silniejszym działaniu, jak również środki trące. Zamiast tego polecamy wybór dedykowanych detergentów do kamieni. Na rynku dostępne są zarówno środki uniwersalne, jak i produkty przeznaczone do pielęgnacji powierzchni konkretnego typu. W przypadku marmuru najlepiej wybierać środki czyszczące przeznaczone do tego właśnie materiału. Alternatywą może być również skorzystanie z usług firm specjalizujących się w renowacji powierzchni marmurowych. Usługi takie jak polerowanie marmuru pozwalają na pozbycie się z blatów roboczych, parapetów oraz okładzin ściennych i podłogowych nieestetycznych zarysowań oraz zabrudzeń, które wniknęły głębiej w strukturę kamienia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na czyszczenie marmuru!

Czym czyścić marmur?